Zaplanuj majówkę na Kaszubach – nowa strona i aplikacja Szwajcaria Kaszubska!

Kaszuby z góry. Fot. via Szwajcaria Kaszubska

Wstępne, a w zasadzie bardzo wstępne prognozy na majówkę są optymistyczne – jeśli nic znacznie się nie zmieni, to długi weekend majowy będzie ciepły i pogodny w całej Polsce. Ponieważ zbliża się on wielkimi krokami, czas go zaplanować. Jak co roku polecamy wypoczynek na Kaszubach, zwłaszcza, że właśnie oddano do użytku portal i aplikację, ułatwiające tego typu wyjazdy.

Szwajcaria Kaszubska to jeden z najbardziej urokliwych rejonów Polski, w skład której wchodzą niezliczone jeziora, wzgórza morenowe, last i niewielkie, pięknie położone miejscowości. Część osób kojarzy serce Kaszub z Bieszczadami, inni właśnie ze Szwajcarią. Określenie Szwajcaria Kaszubska funkcjonuje od około 150 lat i opisuje ono obszar centralnej i zachodniej części powiatu kartuskiego, północno-wschodniej i północnej powiatu kościerskiego, oraz południowe krańce powiatu lęborskiego i wschodnie krańce słupskiego. Choć nie ma ona określonych sztywno granic, to często określa się tak okolice Żukowa, Kartuz, Sierakowic, oraz rejon na północ od Kościerzyny i na południe od Linii.

Ten urokliwy i bardzo nam bliski region (część naszych czytelników go wszak zamieszkuje) oferuje zarówno miejsca do wypoczynku pośród lasów, jak i do aktywnego spędzania czasu. Choć woda w jeziorach jest jeszcze chłodna, to spływy kajakowe, czy żeglowanie powinny się udać. Piesze, czy rowerowe wycieczki również są wskazane, ale jeśli ktoś chce po prostu spędzić trochę czasu pod namiotem, lub “na domkach”, również znajdzie coś dla siebie. Tuż za granicami Szwajcarii Kaszubskiej, na lotnisku w Kornem na fanów lotnictwa czekają tradycyjnie pomorscy szybownicy ze swoimi maszynami.

Mapa atrakcji Szwajcarii Kaszubskiej. Źródło: SzwajcariaKaszubska.pl

Liczne atrakcje, pomysły na wycieczki, czy sugestie co do całości majówki znajdziecie na nowej stronie Stowarzyszenia Turystycznego Kaszuby. Dla osób mobilnych jest dostępna aplikacja na Androida i IOS. Znajdziecie tam nie tylko prosty, ale obszerny przewodnik, ale i informacje o historii, mieszkańcach i języku regionu, a także będziecie mogli zaplanować wycieczkę specjalnie do tego stworzonym plannerem, z którego możecie ją eksportować do aplikacji z komputera.

Zachęcamy do skorzystania ze strony, jak i z aplikacji, oraz spędzenia majówki, czy to leniwie pod namiotem, czy aktywnie na rowerach, na Kaszubach.

Link do strony >

Aplikacja mobilna >