Jakość powietrza: 1.02

Po dość kiepskim popołudniu, przyszła poprawa w postaci silniejszego wiatru. Indeks ogólny oscyluje co prawda w granicach dobrego, ale blisko wartości granicznej dla jakości średniej. Co więcej, notujemy lokalne wskazania jakości złej (Bytów-Jeziorki, Gdynia-Mały Kack i Pogórze, Skarszewy i Żukowo), oraz jedno bardzo złej (Starogard Gdański-zachód). W Trójmieście indeks ogólny jest dobry z jedynie nielicznymi wskazaniami jakości średniej (Gdańsk-Dolne Miasto, Nowy Port i Strzyża, Gdynia-Bernardowie, Orłowie i Wielkim Kacku) i wspomnianymi złej.

Jakość średnią notujemy również w Bolszewie, Bytowie-centrum, Chojnicach, Dziemianach, Gniewinie, Gościcinie, Karczemkach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Lęborku, Lichnowych, Luzinie, Orlu, Słupsku, Starej Kiszewie, Starogardzie-centrum, Tczewie, Ustce i Wejherowie.

W sobotę jedynie rano notować będziemy lokalne, lekkie mrozy, głównie w centrum i na zachodzie. Z biegiem dnia się ociepli, będzie też przelotnie padać deszcz lub mżawka, głównie w zachodniej połowie województwa. Opady pojawią się również nad ranem, co powinno znacznie oczyścić powietrze na Pomorzu. W ciągu dnia jednak wiatr osłabnie, więc będzie brakować głównego czynnika czyszczącego powietrze. Indeks ogólny pozostanie najpewniej na poziomie dobrym, lokalnie ze wskazaniami jakości średniej, najpewniej w południowej i częściowo wschodniej części województwa.