Jakość powietrza: 5.12

Jest średnio i to w każdym tego słowa znaczeniu. Indeks ogólny jest obecnie średni, podobnie też z dominującym wskazaniem. Wskazania dobre notujemy głównie w mniejszych miastach, oraz w pobliżu wybrzeża. Wskazania średnie dominują w większych miejscowościach. Najgorsza sytuacja panuje obecnie w Małym Trójmieście Kaszubskim i w jego okolicach. Wskazania jakości złej notujemy w Gościcinie, Luzinie, Orlu i Wejherowie. Jakość bardzo złą wskazuje stacja w Wejherowie-Śmiechowie. Zła jakość powietrza jest również w Gdyni-Pogórzu i Małym Kacku.

Czwartek zapowiada się raczej wietrznie, a pod wieczór także z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem lub samego deszczu. Oczyści to powietrze, ale nie całkowicie. Do późnych godzin rannych indeks ogólny będzie najpewniej średni, przybyć może też wskazań jakości złej. Dopiero przedpołudniem stężenie pyłów powinno zacząć spadać, ale mimo tego wieczorny indeks najpewniej będzie jedynie dobry.

To już ostatnie godziny głosowania w konkursie Wiem Czym Oddycham! Oddaj swój głos na czujnik jakości powietrza w Lniskach!