Jakość powietrza: 4.11.

Troszkę powiało i już jakość powietrza znacznie się poprawiła. Indeks ogólny w województwie jest bardzo dobry, z kilkunastoma wskazaniami jakości dobrej i dominującą jakością bardzo dobrą. Jakość średnią wskazują jedynie sensory w Gdyni-Małym Kacku, Kościerzynie, Luzinie i Żukowie. Nie notujemy wskazań jakości złej, ani bardzo złej.

Z biegiem nocy sytuacja może ulec nieznacznemu pogorszeniu na skutek słabego wiatru i niskiej temperatury, jednak indeks ogólny powinien w najgorszym wypadku utrzymać się na poziomie dobrym z kilkoma dodatkowymi wskazaniami jakości średniej i być może jednym złej.

W ciągu dnia umiarkowany wiatr, głównie w pierwszej połowie doby, powinien zapewnić dość dobrą jakość ogólną powietrza, miejscami z wskazaniami jakości dobrej i być może jednym lub dwoma wskazaniami jakości średniej. Dopiero późnym popołudniem, lub wieczorem, jakość powietrza może spaść do dobrej z punktowymi wskazaniami jakości średniej i być może jednym lub kilkoma złej, głównie na wschodzie i południu Pomorza.

Przy okazji przypominamy o trwającym głosowaniu w konkursie Wiem Czym Oddycham. Wśród zgłoszonych lokalizacji jest nasza stacja w Lniskach, na którą głos możecie oddać tutaj.