Jakość powietrza: 2.11.

Fot. Meteo Pomorze

Pomorska jakość powietrza spada od kilku godzin i obecnie osiąga ogólną wartość średnią z tylko trzema wskazaniami jakości lokalnej bardzo dobrej (Jastrzębia Góra, centrum Kwidzyna i Liniewko Kościerskie), licznymi wskazaniami jakości dobrej i średniej, oraz lokalnymi jakości złej (Gdynia-Redłowo, Gościcino, Kościerzyna, Skarszewy, Wejherowo i Żukowo), oraz trzy jakości bardzo złej (Gdynia-Mały Kack, Luzino, Orle).

W nadchodzących godzinach sytuacja raczej nie ulegnie poprawie, również sobota nie przyniesie większych zmian. Przechodzący przez północną Polskę wyż, wraz z niskim gradientem ciśnień i dość chłodną aurą, spowodują utrzymanie się znacznego poziomu zanieczyszczeń, który szczególnie we znaki dać się może rano, oraz w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Przypominamy również o konkursie Wiem Czym Oddycham, organizowanym przez Airly i Aviva. Spośród zgłoszonych lokalizacji, 100 otrzyma sensory jakości powietrza. Wśród zgłoszonych jest nasze biuro prognoz koło Żukowa. Zagłosować można tutaj. Jeden adres mailowy=jeden głos!