Jakość powietrza: 27.10.

Ogólny indeks wojewódzki utrzymuje się, mimo dość późnej pory i niskiej temperatury, na poziomie bardzo dobrym z kilkoma wskazaniami dobrymi (Brusy, przedmieścia Chojnic, Gościcino, Lębork, Łubiana, Sopot, Starogard Gdański, Wejherowo, Żukowo) i pojedynczymi jakości średniej (Gdynia-Pogórze, Luzino, Orle). W nocy przybyć może wskazań jakości dobrej, pojawić się mogą również 2-4 wskazania średnie i być może jedno złej jakości powietrza. Do godzin rannych spodziewamy się spadku jakości ogólnej do poziomu dobrego.

Północny wiatr przywieje przelotne opady deszczu i dość świeżą, polarnomorską masę powietrza o genezie arktycznej, jednak będzie on zbyt słaby, aby utrzymać ogólną bardzo dobrą jakość powietrza. Najprawdopodobniej w ciągu dnia pojawi się kilka wskazań średniej jakości, być może jedno złej. Indeks ogólny powinien jednak pozostać na poziomie dobrym.

Przy okazji przypominamy o głosowaniu w projekcie Wiem Czym Oddycham z Airly i Aviva. Wśród przyjętych propozycji lokalizacji czujników powietrza, jest nasza stacja w Lniskach. Głosować można tutaj.