Jakość powietrza: 13.10.

Ogólny indeks jakości powietrza lokuje się mniej więcej w środku przedziału średniego, niestety z dalszą tendencją spadkową, być może ku ogólnej jakości złej. Wskazania dobre (brak obecnie bardzo dobrych) notuje większość stacji, ale jest też sporo wskazań średnich (Trójmiasto, Małe Trójmiasto Kaszubskie, Lębork, Malbork, Skarszewy, Tczew), oraz kilka wskazań złej (Gdynia-Grabówek i Orłowo, Kościerzyna) i bardzo złej (Gdynia-Mały Kack, Luzino, Żukowo) jakości powietrza.

Z biegiem nocy wskazań średniej i złej jakości przybędzie, możliwe też przekroczenia wartości bardzo złej jakości powietrza w Kościerzynie i miejscami w Gdyni. Wskazań jakości złej spodziewamy się również punktowo w Gdańsku, oraz w Małym Trójmieście Kaszubskim. Poprawy jakości powietrza spodziewamy się tradycyjnie w godzinach rannych.

Niedziela upłynie pod znakiem ogólnej jakości dobrej z punktowymi wskazaniami jakości średniej, głównie w miastach centralnej i południowej, oraz częściowo wschodniej części województwa. Wieczorem tradycyjnie jakość powietrza się pogorsz, miejscami ponownie notować będziemy wskazania złe. Nie można wykluczyć punktowych wskazań bardzo złych.

Przy okazji przypominamy o głosowaniu w projekcie Wiem Czym Oddycham z Airly i Aviva. Wśród przyjętych propozycji lokalizacji czujników powietrza, jest nasza stacja w Lniskach. Głosować można tutaj.