Jakość powietrza: 10.10.

Indeks ogólny w ciągu dnia utrzymywał się na poziomie dobrym, ale wraz z nadejściem wieczoru, zgodnie z prognozami, spadł on do wartości średniej z licznymi wskazaniami złej jakości powietrza (lokalnie w Gdyni, Gościcinie, Kościerzynie, Tczewie, Wejherowie i Żukowie) i punktowo bardzo złej (część Chojnic, Luzino, Skórcz). W głębi województwa dominują wskazania średnie, w Trójmieście i na wybrzeżu dobre, podobnie w małych miejscowościach (Łubiana, Lipusz, Stara Kiszewa).

W trakcie nocy jakość powietrza jeszcze bardziej ma się pogorszyć, szczególnie w większych miejscowościach, oraz przy ważnych szlakach komunikacyjnych. Możliwe kolejne przekroczenia wartości złej i bardzo złej jakości powietrza, przybędzie też wskazań średnich. Kiepska sytuacja może utrzymywać się lokalnie do późnych godzin rannych.

Czwartek upłynie z dość podobną, ale prawdopodobnie nieco lepszą sytuacją. Możliwe nadal punktowe wskazania jakości złej w godzinach wieczornych i nocnych, ale ogólny indeks powinien utrzymać się na poziomie dobrym lub chwilami średnim. W ciągu dnia indeks ogólny będzie na poziomie dobrym z jedynie punktowymi wskazaniami średnimi.

Przy okazji przypominamy o głosowaniu w projekcie Wiem Czym Oddycham z Airly i Aviva. Wśród przyjętych propozycji lokalizacji czujników powietrza, jest nasza stacja w Lniskach. Głosować można tutaj.