Sytuacja baryczna w dniu 17.05.2018

Polska znajduje się w zasięgu pogłębiającego się układu niskiego ciśnienia Vadjma (1004 hPa), którego centrum ulokowane jest nad Mazowszem. Towarzyszy mu system frontów atmosferycznych. Nad Polską rozciąga się strefa frontu okluzji ciepłej na której występują ciągłe umiarkowane i silne opady deszczu, głównie na południu kraju. Napływa do nas ciepła i wilgotna masa powietrza polarnomorskiego.

W nocy układ niżowy nieznacznie przesunie się w kierunku północno-wschodnim. Nadal występować będą umiarkowane i silne opady deszczu, dodatkowo w strefie oddziaływania układu niżowego możliwe jest powstanie rozproszonych komórek burzowych.

W czwartek kontynuacja mokrej deszczowej pogody. Jutro Polska znajdować się będzie w dalszym ciągu pod panowaniem tego samego układu niskiego ciśnienia który przemieści się nad północno-wschodnią Polskę nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarnomorskie. Niż odsuwać się będzie na północ i północny wschód, jednak nadal związane z nim opady na froncie okluzji będą dawać się we znaki.