Prognozy średnioterminowe

Na tej stronie publikowane są prognozy dwudniowe, obejmujące okres 24-72 godzin. Temperatura maksymalna to najwyższa wartość dobowa, minimalna najniższa. Zachmurzenie najwyższe dobowo, opady i burze uwzględniane są, gdy prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest większe niż 25%. Ciśnienie to wartość w południe czasu polskiego dla Gdańska, wiatr to prędkość średnia i maksymalna (śr-max), a opad to zakres dobowy od wartości minimalnej do maksymalnej (w przypadku sumy maksymalnej różnej od zera, a minimalnej równej zero, np. 0-3 mm, oznacza to opady przelotne, lub nieobejmujące całego województwa).

Wtorek powinien przyniesie w miarę pogodną aurę. Zachmurzenie małe do umiarkowanego chwilami dużego. Od 18-19 st.C na północy do 24-26 st.C na południu województwa. Noc chłodna na południu 11-12 st.C i ciepła na północy 16 st.C. Wiatr słaby do umiarkowanego, zmienny.

Środa pogodna, prawdopodobnie bezchmurna. Dzień będzie ciepły 18-20 st.C na północy do 23-25 st.C na południu i w centrum, noc również 15-17 st.C. Wiatr słaby do umiarkowanego, zachodni.

Synoptyk:

Robert Marcinowicz, biuro prognoz w Żukowie
Tomasz Szcząchor, biuro prognoz w Gdańsku