Prognozy średnioterminowe

Na tej stronie publikowane są prognozy dwudniowe, obejmujące okres 24-72 godzin. Temperatura maksymalna to najwyższa wartość dobowa, minimalna najniższa. Zachmurzenie najwyższe w skali doby, opady i burze uwzględniane są, gdy prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest większe niż 25%. Ciśnienie to wartość w południe czasu polskiego dla Gdańska, wiatr to prędkość średnia i maksymalna (śr-max), a opad to zakres dobowy od wartości minimalnej do maksymalnej (w przypadku sumy maksymalnej różnej od zera, a minimalnej równej zero, np. 0-3 mm, oznacza to opady przelotne, lub nieobejmujące całego województwa).

Po ciepłym, a niemal upalnym poniedziałku, przyjdzie dość mokry i wietrzny wtorek z ochłodzeniem utrzymującym się do środy.

W nocy z poniedziałku na wtorek przejść ma kolejny w ostatnim czasie front chłodny. W dzień będzie chłodniej, nasili się też wiatr. Będzie padać deszcz, miejscami obficie, możliwe też, że zagrzmi, ale szanse na burze są póki co bardzo niskie. Ma za to dość mocno wiać, szczególnie w nocy z wtorku na środę w pasie nadmorskim.

Środa wilgotna jedynie w strefie brzegowej, ale z większą ilością chmur. Możliwe że lokalnie zagrzmi, głównie wieczorem i w nocy. Wiatr rano dość silny, słabnący z biegiem dnia. W czwartek i piątek ponownie bardzo ciepło, ale piątek może być dynamiczny.

Synoptyk:

Robert Marcinowicz, biuro prognoz w Żukowie