Prognoza dwudniowa

—Prognoza dwudniowa—

Pogoda zaczyna się poprawiać, ale z drugiej strony temperatura zacznie spadać wraz z rozbudową pola wyżowego i napływem chłodnej masy polarnomorskiej. Już w nocy z czwartku na piątek lokalnie pojawią się przymrozki, a z piątku na sobotę temperatura na 2 metrach w znacznej części Pomorza spadnie nieznacznie poniżej zera. Za dnia temperatura raczej nie przekroczy 10 stopni.

Zachmurzenie z dnia na dzień będzie maleć. Wiatr osłabnie i stopniowo będzie skręcać do południowego, a dalej do południowo-wschodniego. Wzrastać z kolei będzie ciśnienie, które w piątek w południe ma oscylować już w okolicach 1039 hPa. Najprawdopodobniej jakość powietrza znacznie się pogorszy w związku z powrotem bezwietrznej i zimnej aury. Uważajcie też nocami i o porankach na drogach!

Synoptyk: Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie; Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku


Prognozy dwudniowe prezentują orientacyjny stan pogody na najbliższe dwa dni. Wydawane w godzinach wieczornych, obejmują okres od poranka dnia drugiego (+36 h), do poranka dnia czwartego (+84 h). Podane wartości temperatury to wartości maksymalne w ciągu doby, oraz wartości minimalne. Ikona zachmurzenia reprezentuje średnie zachmurzenie dobowe, ikona opadu pojawia się, gdy szanse na opady wynoszą ponad 40%, a burzy, gdy szanse na jej wystąpienie wynoszą ponad 25%. Kierunek wiatru podano dominujący z całego dnia, lub kierunki główne, prędkość średnią i w porywach podano jako wartości maksymalne, sumę opadu dobową. Ciśnienie podano dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego.