Prognoza dwudniowa

—Prognoza dwudniowa—

Niedziela przyniesie pochmurną, chłodną, wilgotną aurę. W dzień oraz w nocy występować będą opady deszczu. Będą miały charakter przejściowy tzn. ogólnie padać będzie przez większość doby, ale pojawią się przerwy od opadów, które mogą trwać nawet parę godzin. Nasili się wiatr, który w połączeniu z niską temperaturą (1-4 st.C) oraz opadami raczej nie będzie przyjemny. Ciśnienie będzie spadało – nocą z niedzieli na poniedziałek wyniesie tylko 973 hPa. Dodatkowo w drugiej połowie nocy zacznie się ochładzać a temperatura zacznie dążyć do wartości niższych niż 0 st.C.

Poniedziałkowy poranek rozpocznie się napływem zimnego powietrza z północnego-zachodu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie 0/-1 st.C, a nocą 0/-2 st.C. Występować będą przelotne, lokalne, chwilami intensywne (konwekcyjne) opady śniegu, a na wybrzeżu prawdopodobnie krupy śnieżnej. Zachmurzenie będzie typowe dla tego rodzaju konwekcji, czyli z obecnymi przejaśnieniami. Zerwie się wiatr, który w porywach będzie osiągał 60-80 km/h. Możliwe będą zawieje śnieżne.

Synoptyk: Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku


Prognozy dwudniowe prezentują orientacyjny stan pogody na najbliższe dwa dni. Wydawane w godzinach wieczornych, obejmują okres od poranka dnia drugiego (+36 h), do poranka dnia czwartego (+84 h). Podane wartości temperatury to wartości maksymalne w ciągu doby, oraz wartości minimalne. Ikona zachmurzenia reprezentuje średnie zachmurzenie dobowe, ikona opadu pojawia się, gdy szanse na opady wynoszą ponad 40%, a burzy, gdy szanse na jej wystąpienie wynoszą ponad 25%. Kierunek wiatru podano dominujący z całego dnia, lub kierunki główne, prędkość średnią i w porywach podano jako wartości maksymalne, sumę opadu dobową. Ciśnienie podano dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego.