Prognoza dwudniowa

—Prognoza dwudniowa—

Weekend pochmurny, deszczowy i wietrzny. Na Bałtyku sztorm, który szczególnie w sobotę, kiedy to w pasie nadmorskim (nad ranem i rano) wiać może do 90-100 km/h w porywach. Może również miejscami, głównie na wybrzeżu, zagrzmieć i mocno popadać. Deszcz szczególnie intensywny będzie na północy. Na termometrach w dzień od 13 do 16, a w nocy od 7 do 10 stopni.

W niedzielę nieco spokojniej, ale nadal ma miejscami padać, głównie na północy i nad Zatoką Gdańską. Na Bałtyku sztorm, ale słabszy, oraz lokalnie burze i liczne opady. Dzień równie chłodny, między 13 a 16 stopni, a w nocy od 7 do 8 stopni. W kolejnych dniach poprawy nie widać.

Synoptyk: Robert Marcinowicz, Biuro Prognoz w Żukowie; Tomasz Szcząchor, Biuro Prognoz w Gdańsku


Prognozy dwudniowe prezentują orientacyjny stan pogody na najbliższe dwa dni. Wydawane w godzinach wieczornych, obejmują okres od poranka dnia drugiego (+36 h), do poranka dnia czwartego (+84 h). Podane wartości temperatury to wartości maksymalne w ciągu doby, oraz wartości minimalne. Ikona zachmurzenia reprezentuje średnie zachmurzenie dobowe, ikona opadu pojawia się, gdy szanse na opady wynoszą ponad 40%, a burzy, gdy szanse na jej wystąpienie wynoszą ponad 25%. Kierunek wiatru podano dominujący z całego dnia, lub kierunki główne, prędkość średnią i w porywach podano jako wartości maksymalne, sumę opadu dobową. Ciśnienie podano dla Gdańska na godzinę 12:00 czasu lokalnego.