Podsumowanie Marca w Meteo Pomorze

Za nami drugi miesiąc działania portalu. Przez ten czas wydaliśmy kolejnych kilka alertów, ale i komunikaty meteorologiczne, komentarze synoptyczne, raporty jakości powietrza, czy prognozy codzienne. Przed nami najgorętszy okres roku – sezon burzowy.

W marcu opublikowaliśmy kolejnych 100 wpisów – głównie komentarze synoptyczne i raporty jakości powietrza, ale również informowaliśmy Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach ze świata, nie tylko tych meteorologicznych. Wydaliśmy 30 prognoz dziennych (brak prognozy 15.03 z powodów technicznych), oraz 6 alertów meteo.

Ogólna sprawdzalność ostrzeżeń w marcu wyniosła 86% – wydanych zostało 6 alertów, nie wydane zostało jedno ostrzeżenie (pokryte komunikatem, co jednak okazało się niewystarczające).

Stronę www odwiedziło 20 600 osób, co stanowi spadek w porównaniu z lutym. Spowodowany on jest prawdopodobnie małą ilością alertów, ale i ograniczenia zasięgu przez Facebooka robią swoje. Najwięcej wejść – 1520, mieliśmy 28. marca, najmniej – 202, 10. marca.

W marcu uruchomiliśmy zakładki z danymi jakości powietrza i z prognozą konwekcyjną dla województwa pomorskiego. Zmieniliśmy również publikację danych radarowych, dołączając do strony aplikację RainViewer, oferującą dane z większej części świata.

Marzec ogólnie był miesiącem spokoju, ale był też okresem przygotowań. Wraz z początkiem kwietnia uruchamiamy portal klimatologiczny, na którym publikować będziemy podsumowania miesięczne i roczne z naszych stacji, a także ogólne informacje o klimacie na Pomorzu. Planujemy również opublikować w najbliższych dniach portal edukacyjny o tematyce meteorologicznej. Będzie o burzach, frontach, układach barycznych czy o podstawach synoptyki.

Przed nami prawdopodobnie pierwszy z bardzo pracowitych miesięcy. Jak zawsze będziemy was informować na bieżąco i mamy nadzieję że z odpowiednim wyprzedzeniem.