PILNE: Tornado we włoskiej Kampanii!

Jeden z wielu uszkodzonych samochodów w rejonie Caserty. Fot. ANSA

Około godziny 19:00 we włoskim regionie Kampania pojawiło się potężne tornado. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że przeszło przez gminy Caserta, San Nicola la Strada, Recale, Marcianise, Maddaloni, San Tammaro, San Marco Evangelista i Macerata Campania .

Przynajmniej 15 osób jest rannych w tym cztery ciężko, ale na szczęście nie ma informacji o ofiarach. Wiele budynków ma uszkodzone dachy, połamanych jest wiele drzew i tablic reklamowych. Na autostradzie w rejonie San Nicola la Strada, ciężarówka została zepchnięta do rowu. Z magazynu koło punktu poboru opłat Caserta Sud, porwanych zostało kilka lekkich pojazdów, które przeleciały w powietrzu kilkaset metrów.

Na miejscu pracuje siedem zespołów ratowniczych. Brak zasilania, drogi zasypane odłamkami i ciemność utrudniają akcję. Nie znana jest jeszcze kategoria trąby, ale po pierwszych zdjęciach można podejrzewać pogranicze EF1 i EF2. Lokalne media informują z kolei o EF2.

Fot. ANSA

Aktualizacja 8:15

Wstępne informacje mówiły o jednej rannej osobie, obecnie wiemy, że poszkodowanych zostało 15 osób, w tym 4 ciężko. Burza nadeszła z północnego zachodu i nie była bardzo aktywna. Według skanów radarowych nie wykazywała też typowych cech superkomórki.