O NAS

Meteo Pomorze to największa na Pomorzu strona o tematyce meteorologicznej. Naszym głównym celem jest prognozowanie groźnych zjawisk pogodowych i ostrzeganie przed nimi. W tym celu tworzymy Pomorski System Ostrzegania Pogodowego, który ma bezpośrednio informować samorządy, służby porządkowe, media i mieszkańców Pomorza o zagrożeniach ze strony pogody.

Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy za cel postawili sobie wypełnienie luki w polskim systemie ostrzegania meteorologicznego i hydrologicznego.

Działający wcześniej jako Meteo Kaszuby, Info Meteo GD – Trójmiasto i Pomorskie Obserwatorium Burzowe w Lniskach, połączyliśmy siły, aby być jeszcze dokładniejsi i zjednoczeni. Ujednoliciło to system ostrzegania w województwie i pozwoliło uniknąć rozdwojenia ostrzeżeń i prognoz.

Obecnie Meteo Pomorze zrzesza sześciu synoptyków, działających w czterech biurach synoptycznych – Gdańsk, Katowice, Kościerzyna i Żukowo. Wśród nas są również informatycy i software developerzy, którzy stale rozwijają portal, jak i Pomorski System Ostrzegania Pogodowego.

Naszą misją jest przekazywanie rzetelnych i sprawdzonych prognoz, ostrzeżeń i ciekawostek meteorologicznych, powstających z pasji i chęci działania. Celowo pomijamy wiele profesjonalnych określeń i używamy prostego języka, aby odbiorcy nie mieli problemów z interpretacją. Spełniamy również nasze cele statutowe poprzez ciągłą rozbudowę sieci informatycznej, pomiarowej i obserwacyjnej, a także prowadząc szkolenia z zakresu synoptyki i bezpieczeństwa.

Działamy od 26. września 2017 roku. Fundacja została wpisana do KRS w dniu 11. grudnia 2017 roku. Portal ruszył 2. lutego 2018 roku.

biuro@meteo.pomorze.pl