Londyńskie lotnisko zamknięte! Znaleziono bombę z II wojny światowej!

Port lotniczy London City. Fot. via Wikipedia

Londyńskie lotnisko City, położone niemal w centrum brytyjskiej stolicy, jest dziś zamknięte z powodu znalezionego w pobliskim roku króla Jerzego V, bomby z czasów II wojny światowej. Znaleziska dokonano wczoraj, lecz dopiero dziś rano podjęto decyzję o zamknięciu portu lotniczego.

Od rana wszystkie rejsy do London City są kierowane na inne lotniska w rejonie Londynu, a wyloty odwołano. Według nieoficjalnych informacji, port ma być zamknięty do godziny 23:00. Wszystko przez bombę z czasów II wojny światowej, którą przypadkowo odkryto podczas prac w doku króla Jerzego V, kilkadziesiąt metrów od progu pasa. Ważąca przeszło 500 kg, niemiecka bomba została otoczona kordonem policji i wojska. Jej wydobycie i rozbrojenie właśnie trwa.

Z powodu zagrożenia wybuchem i konieczności użycia ciężkiego sprzętu podczas operacji, rano podjęto decyzję o zamknięciu portu London City i skierowaniu części ruchu na lotnisko Southend, głównie połączeń linii City Jet.

Port Lotniczy London City to piąty największy port lotniczy w obrębie stolicy Anglii. Rocznie obsługuje około 4,5 mln pasażerów na blisko 50 trasach. Najwięcej połączeń stamtąd oferują linie BA CityFlyer i City Jet. Port nie obsługuje połączeń z/do Polski.