Nowa linia lotnicza w Gdańsku? Eurowings wprowadził Gdańsk do systemu rezerwacji lotów!

Airbus A320 Eurowings. Fot. DPA

Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, z systemu rezerwacyjnego linii Eurowings wynika, że w sezonie zimowym uruchomione zostanie połączenie do Dortmundu. Niemiecka linia niskokosztowa jest kolejnym członkiem grupy Lufthansa, który ma być obecny na gdańskim lotnisku

Eurowings, dawniej Germanwings otworzyć ma trasę z Gdańska do Dortmundu 28. października. Z systemu rezerwacji wynika, że loty będą obsługiwane cztery razy w tygodniu samolotami Airbus A320. Rejsy będą miały miejsce w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Na tej trasie operują już linie Wizzair. Eurowings do Dortmundu lata też z Wrocławia i Krakowa. Dodatkowo stolica Małopolski ma też trasę do Stuttgartu.

Nie jest to jedyna nowość w ostatnim czasie. Od kwietnia swoje operacje z Gdańska rozpoczną linie Easyjet i Swiss (ten drugi również jest w grupie Lufthansy). Dodatkowo Ryanair uruchomił trasę do Barcelony Reus, a Wizzair między innymi do Bremy, Kutaisi, Londynu Gatwick, czy Oslo Gardermoen. Z systemu rezerwacji Ryanair wynika, że jesienią otrzymamy trasy do Neapolu i Tel Aviwu, jednak nie są one nadal potwierdzone.