Jakość powietrza: 5.02

Sytuacja ogólna jest zgodna z prognozą i obecnie (21:00) utrzymuje się na poziomie dobrym. Wskazania jakości średniej notują sensory w Bytowie-Jeziorkach, Chojnicach-centrum, Chwaszczynie, Gdańsku-Nowym Porcie, Gdyni-Orłowie i Wielkim Kacku, Luzinie, Orlu, Sierakowicach, Starogardzie Gdańskim-Nowej Wsi Rzecznej, Tczewie i Żukowie. Bardzo dobrą jakość powietrza notujemy z kolei na obrzeżach Chojnic, oraz w Gdańsku-Nowych Ogrodach, Siedlcach, Stogach i Wrzeszczu Dolnym, Gdyni-Chyloni, Pogórzu i Śródmieściu, Jastrzębiej Górze, Juracie, Lęborku, Lichnowych, Liniewie, Rumi i Sopocie-Karlinkowie. Pozostałe sensory na Pomorzu wskazują jakość dobrą.

W środę nie zanotujemy mrozów, a dopiero w czwartek nad ranem na wschodzie i południu termometry wskażą nieco poniżej zera. Mimo dodatnich temperatur, emisja zanieczyszczeń z kominów nadal może być spora. Niewielkie oczyszczenie zapewnią nam nadchodzącej nocy przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w głębi województwa samego śniegu. Również w środę wieczorem na północy może nieco mocniej popadać. Do tego dość mocno wieje i silniejszy wiatr utrzyma się do rana. W ciągu dnia osłabnie, ale wieczorem ponownie mocniej powieje, przez co poranny szczyt komunikacyjny, jak i wieczorna, wzmożona emisja domowa nie będą miały znacznego wpływu na jakość powietrza.

W ciągu dnia indeks ogólny powinien pozostać na poziomie dobrym, a wieczorem może wzrosnąć do bardzo dobrego. Lokalnie, tak jak dziś, spodziewamy się wskazań średnich, możliwe też że miejscami pojawią się krótkotrwałe odczyty złej jakości powietrza. Wieczór jednak zapowiada się z dość dobrą wentylacją troposfery. Kolejne dni również będą dość wietrzne, co jest dobrą wiadomością dla naszych płuc!