Nowa-stara trasa i nowy-stary przewoźnik w Gdańsku!

Airbus A319 EasyJet. Fot. Materiały prasowe

Po ponad roku przerwy wracają loty z Gdańska do Berlina. Wykonywać je będzie linia, która po dziesięciu latach wraca na Pomorze. Mowa o EasyJet, który loty do stolicy Niemiec zacznie od kwietnia!

Po zaledwie pięciu miesiącach lotów do Anglii, EasyJet zapowiedział w lutym 2008 roku zawieszenie aż czterech tras (Edynburg, Londyn, Bristol i Belfast), oraz wycofanie się z gdańskiego lotniska do końca maja tego samego roku. Dziewięć lat później, wraz z upadkiem AirBerlin, straciliśmy połączenia ze stolicą Niemiec. Po ponad dekadzie, angielska, tania linią lotniczą wraca na Pomorze, przywracając zlikwidowane w 2017 roku połączenie do Berlina.

Od 2. kwietnia będzie można polecieć trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty, na berlińskie lotnisko Schonefeld Airbusem A319 linii EasyJet. Loty we wtorki i w soboty startować będą z Niemiec o 6:00 i lądować w Gdańsku o 7:10. Start do lotu powrotnego odbędzie się o 7:45 i samolot stanie pod berlińskim terminalem o 9:00. W czwartki z kolei dostaniemy połączenia popołudniowe – z wylotem z Berlina o 15:00 i przylotem do Gdańska o 16:05, oraz z powrotem o 16:45 i lądowaniem o 18:00. Ceny biletów zaczynają się od 70 zł w jedną stronę.

EasyJet to druga linia, która rozpocznie loty z Gdańska nadchodzącej wiosny. Wcześniej swoje plany ogłosił Swiss, otwierając trasę do Zurychu.