KLM: Trzy razy dziennie do Gdańska!

Fot. Meteo Pomorze

Aż trzy loty dziennie ma oferować KLM na trasie Amsterdam-Gdańsk. Narodowa, holenderska linia lotnicza z tego powodu zmieni od maja rozkład – zamiast porannego wylotu, popołudniowej rotacji i wieczornego przylotu, będzie poranny wylot, rotacje rano i popołudniu, oraz wieczorny przylot. Embraer KLMu nadal będzie nocował na gdańskim lotnisku.

KLM to najnowsza, obecnie operująca linia z Gdańska. Zaledwie półtora roku temu, 15. maja 2017, holenderski przewoźnik uruchomił z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy połączenia do Amsterdamu, a już w najbliższym sezonie letnim konieczne będzie ponowne zwiększenie oferowanej ilości połączeń z 2 do 3 dziennie! Zamiast popołudniowej rotacji (lądowania i kilkanaście minut później wylotu) i nocowania samolotu w Gdańsku (przylot wieczorem, lot powrotny rano), od 5. maja otrzymamy aż dwie rotacje z nocowaniem. Co więcej, tylko wieczorny przylot i poranny wylot z nocowaniem będą wykonywane Embraerem E175, czyli tzw. małym E-Jetem. Dzienne rotacje będzie wykonywał większy, Embraer E190.

Poranny wylot w sezonie letnim odbywać się będzie o 6:25 z lądowaniem w Amsterdamie o 8:20. Ponowny wylot do Gdańska nastąpi o 9:35, a maszyna usiądzie w Rębiechowie o 11:15. Powrót do Holandii planowany jest na 11:45, a lądowanie na 13:40. Kolejny lot do Gdańska zacznie się o 15:55 i będzie lądował o 17:35. Powrót zacznie się o 18:05, a przylot do Amsterdamu nastąpi o 20:00. O 20:50 wystartuje ostatni Embraer do Gdańska, a na Pomorzu zjawi się o 22:30. Ta sama maszyna wyleci dzień później rano, po noclegu w Porcie Lotniczym Gdańsk.

KLM lata do Amsterdamu również z Warszawy i Krakowa, a od 5. maja 2019 także z Wrocławia. Za obsługę tego przewoźnika w Gdańsku odpowiada firma Welcome Airport Services.