Jakość powietrza: 3.11.

Fatalna sytuacja ma obecnie miejsce w naszym województwie! Mimo ogólnego indeksu średniego, notujemy aż osiem miejscowości z jakością powietrza bardzo złą (Brusy, Chojnice, Gościcino, Kościerzyna, Luzino, Skarszewy, Tczew i Wejherowo), oraz siedem z jakością złą (Czersk, Gdynia-Mały Kack i Redłowo, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Rumia, Starogard Gdański). Jakość bardzo dobrą notujemy jedynie w Gniewinie, Jastrzębiej Górze, Juracie, Liniewku Kościerskim i Łebie. Pozostałe miejscowości w sieciach ARMAAG, Airly i Beskid Instruments/LookO2 wskazują jakość dobrą lub średnią.

Nadchodzące godziny przyniosą powolne, lecz dalsze pogarszanie się jakości powietrza. Wyżowa, bezwietrzna, chłodna i dość wilgotna aura, sprzyjać będzie postępującemu wzrostowi stężeń pyłów zawieszonych, których duże ilości mogą się utrzymywać nawet do późnych godzin rannych.

Wędrujący w nocy i nad ranem przez Polskę wyż, stale będzie się rozbudowywał i dopiero w drugiej połowie dnia przyniesie większy ruch powietrza, głównie na wybrzeżu. Nadal jednak wiatr będzie w granicach słabego i jedynie nad morzem umiarkowanego, co może być niewystarczające do znacznej poprawy jakości powietrza. W ciągu dnia indeks ogólny utrzymywać się będzie raczej na pograniczu dobrego i średniego, ale dzisiejszej nocy może spaść do złego.

Chcesz pomóc zadbać o lepsze powietrze na Pomorzu? Nic prostszego! Oddaj swój głos na czujnik jakości powietrza w Lniskach w gminie Żukowo! W ten sposób pomożesz nam zwrócić uwagę władz na problem jakości powietrza również w małych miejscowościach! Link do głosowania jest tutaj. Pamiętaj, jeden adres e-mail to jeden głos!

Głosowanie trwa do 5. grudnia!