Jakość powietrza: 31.10.

Choć prognozy wskazywały inaczej, indeks ogólny spadł wraz z zachodem słońca do poziomu średniego. Notujemy tylko pojedyncze wskazania jakości bardzo dobrej, głównie na wybrzeżu, sporo punktów z jakością powietrza dobrą i średnią, oraz dość liczne jakości złej (Chojnice, Gdańsk-Centrum, Gdynia-Pogórze, Redłowo i Mały Kack, Lębork, Reda, Skórcz, Starogard Gdański, Tczew i Żukowo) i jedno wskazanie bardzo złe (Kościerzyna).

Brak opadów, oraz słaby wiatr niestety nie poprawią sytuacji w nadchodzących godzinach, a mogą się wręcz przyczynić do dalszego jej pogarszania. Również w ciągu dnia indeks ogólny będzie dość niski, najpewniej na granicy indeksów dobrego i średniego, z lokalnymi wskazaniami średnimi i krótkotrwałymi złej. Wieczorem możliwe będą lokalne opady deszczu, poprawiające jakość powietrza. Dodatkowo narastający wiatr zapewni wymianę powietrza i wywieje zanieczyszczenia poza miasta, gdzie ich stężenia spadną.

Przy okazji przypominamy o głosowaniu w projekcie Wiem Czym Oddycham z Airly i Aviva. Wśród przyjętych propozycji lokalizacji czujników powietrza, jest nasza stacja w Lniskach. Głosować można tutaj.