Jakość powietrza: 19.10.

Wbrew warunkom, jakość powietrza utrzymuje się ogólnie na poziomie dobrym, choć z powolną tendencją spadkową do średniej. Wskazania bardzo dobre przeważają w pobliżu wybrzeża, a dobre w Trójmieście, Malborku, Chojnicach i mniejszych miejscowościach w głębi lądu. Wskazania średnie dominują w Lęborku, Słupsku, Tczewie, Kwidzynie, Skarszewach i Wejherowie, złe w Luzinie, Gościcinie i Gdyni-Pogórzu, a bardzo złą jakość powietrza notujemy w Kościerzynie.

Z biegiem nocy powolny spadek jakości powietrza utrzyma się, jednak nasilający się w drugiej połowie nocy wiatr utrzyma, a być może nawet polepszy jakość powietrza, głównie na północy i w centrum województwa. Rano ogólny indeks powinien osiągnąć poziom dobry, a w ciągu dnia część stacji może wskazywać bardzo dobrą jakość powietrza. Trend malejący rozpocznie się dopiero w drugiej połowie nocy z soboty na niedzielę. Możliwe punktowe, krótkotrwałe wskazania złej jakości powietrza z dominacją jakości dobre i średniej w nocy, oraz dobrej w dzień.

Przy okazji przypominamy o głosowaniu w projekcie Wiem Czym Oddycham z Airly i Aviva. Wśród przyjętych propozycji lokalizacji czujników powietrza, jest nasza stacja w Lniskach. Głosować można tutaj.