Jakość powietrza: 18.10.

Indeks ogólny jakości powietrza jest obecnie w wyższej połowie stanu średniego z tendencją spadkową. Żadna ze stacji pomiarowych w województwie nie wskazuje bardzo dobrej jakości powietrza, a jakość dobrą notują tylko stacje w Gdańsku-Siedlcach i Oliwie, oraz w Jastrzębiej Górze, Liniewie, Łebie, Konarzynach i Rzeczenicy. Dominują wskazania jakości średniej z dość licznymi jakości złej (Chojnice, Gdańsk-Centrum i Nowy Port, Gdynia-Centrum, Pogórze i Redłowo, Skarszewy, Starogard Gdański, Tczew-Suchostrzygi, Wejherowo i Żukowo), oraz kilkoma wskazaniami jakości bardzo złej (Gościcino, Luzino, Orle) i jedno ekstremalnie złej (Kościerzyna)

W nocy jakość powietrza nadal będzie się pogarszać, w kolejnych miejscach osiągając wartości bardzo złe, możliwe pojawienie się jednego lub kilku wskazań ekstremalnie złej jakości powietrza, które utrzymają się nawet do rana. Indeks ogólny spaść ma jeszcze przed północą do złego, rano poprawi się, najpierw do średniego, a przedpołudniem najpewniej do dobrego.

Dzienny indeks jakości powietrza w dzień będzie dobry, a wieczorem i w nocy średni. Możliwe kolejne wskazania jakości bardzo złej i pojedyncze ekstremalnie złej. Nie wykluczone, że w pierwszej połowie nocy z piątku na sobotę indeks ogólny otrze się o zły. W sobotę zakończy się okres dominacji wyżowej, więc wiatr się nasili. Oznacza to poprawę jakości powietrza, zwłaszcza w północnej i centralnej części Pomorza.

Przy okazji przypominamy o głosowaniu w projekcie Wiem Czym Oddycham z Airly i Aviva. Wśród przyjętych propozycji lokalizacji czujników powietrza, jest nasza stacja w Lniskach. Głosować można tutaj.