Jakość powietrza: 15.10.

Indeks ogólny w województwie pomorskim jest obecnie na poziomie dobrym, blisko granicy indeksu ogólnego średniego i z tendencją spadkową. Notujemy pojedyncze wskazania bardzo dobre (Jastrzębia Góra, Gdynia-Chylonia i Redłowo, Konarzyny, Kostkowo, Gniewino), liczne wskazania jakości dobrej, dość liczne jakości średniej (Gdańsk-Powstańców Warszawskich, Kościerzyna, Malbork, Reda, Wejherowo-Centrum), oraz pojedyncze wskazania jakości złej (Gościcino, obrzeża Wejherowa) i jedno bardzo złej (Orle k. Wejherowa).

Z biegiem nocy jakości powietrza się pogorszy, ale najpewniej nieznacznie. Przewidujemy przynajmniej jeszcze jedno wskazania złe, dodatkowe 1-5 wskazania średnie i być może jedno, krótkotrwałe, dodatkowe wskazanie jakości bardzo złej. Indeks ogólny w województwie może na krótko spaść do średniego.

Rano zacznie się poprawa, ale nie będzie ona gwałtowna. Powietrze dość wolno będzie się oczyszczać, głównie z powodu słabszego niż w poniedziałek wiatru. Indeks ogólny w ciągu dnia powinien utrzymać się w granicach indeksu dobrego z tradycyjnym, wieczornym spadkiem jakości powietrza, głównie w miastach powiatowych w głębi lądu. Najgorsza sytuacja panować ma w południowo-wschodniej części Pomorza, oraz w okolicach Wejherowa.

Przy okazji przypominamy o głosowaniu w projekcie Wiem Czym Oddycham z Airly i Aviva. Wśród przyjętych propozycji lokalizacji czujników powietrza, jest nasza stacja w Lniskach. Głosować można tutaj.