Jakość powietrza: 6.10.

Zgodnie z prognozą, ogólny indeks jest na poziomie dobrym z licznymi wskazaniami średnimi, a w Kościerzynie złym. Najlepsza sytuacja panuje obecnie w Starej Kiszewie, Brusach, Skórczu, Czersku, oraz nad otwartym morzem – tam jakość powietrza jest dobra lub bardzo dobra.

W najbliższych godzinach sytuacja może ulec dalszemu pogorszeniu z powodu niemal bezwietrznej aury. Dość ciepła noc, oraz prognozowany nad ranem wzrost prędkości wiatru poprawią jakość powietrza do rana, przez co nie jest konieczne ograniczenie aktywności na zewnątrz.

W niedzielę jakość powietrza będzie początkowo na poziomie dobrym lub bardzo dobrym, głównie za sprawą dość silnego wiatru, związanego z wędrówką frontu atmosferycznego przez Pomorze. Dopiero popołudniu i wieczorem, wraz ze spadkiem temperatury i prędkości wiatru, zacznie się stopniowe pogarszanie się jakości powietrza, miejscami do złej, a na znacznym obszarze do zadowalającej lub dostatecznej. W nocy z niedzieli na poniedziałek możliwe będą przygruntowe przymrozki, co niemal na pewno wymusi wzrost emisji zanieczyszczeń, a przez to spowoduje nocny spadek jakości powietrza.