Trzy nowe trasy i dodatkowy samolot Wizzair w Gdańsku!

Fot. Meteo Pomorze

Aż trzy nowe trasy z Gdańska w sezonie letnim zapowiedział węgierski, niskokosztowy przewoźnik Wizzair. Od 2. kwietnia polecimy do niemieckiej Bremy i gruzińskiego Kutaisi. Dwa dni wcześniej ruszą loty na główne lotnisko Oslo – Gardermoen.

Podczas wczorajszej (18.09.) konferencji w Gdańsku, przedstawiciele linii zapowiedzieli uruchomienie trzech nowych tras, do Bremy, Kutaisi i Oslo Gardermoen. Zapewnili również, że wraz z rozpoczęciem sezonu letniego, powrócą loty do Barcelony, a na trasach do Aberdeen, Lwowa, Goteborga i Kijowa zwiększą częstotliwość lotów. Największą niespodzianką jest jednak gruzińskie Kutaisi. Do tej pory wydawało się, że Wizzair pomija Gdańsk w siatce dalekich połączeń na wschód. Teraz jednak otrzymaliśmy bezpośrednie połączenie z Gruzją, co jest dobrym znakiem na najbliższe sezony.

Sporym zaskoczeniem jest również Oslo-Gardermoen, lotnisko do tej pory obsługiwane ze stolicy Pomorza przez SAS i Norwegiana. Obecnie Wizzair lata na położone kilkadziesiąt kilometrów od stolicy Norwegii lotnisko Sandefjord-Torp, gdzie konkuruje z Ryanairem. Trasa do Torp zostanie zastąpiona przez tą do Gardermoen już 31. marca.

Na główne lotnisko krainy fjordów polecimy codziennie. Dwa dni później, 2. kwietnia ruszą loty do Bremy i Kutaisi (oba miasta we wtorki i soboty). Zwiększy się również częstotliwość połączeń do Aberdeen (z 2 do 3 w tygodniu), Lwowa (z 2 do 4 w tygodniu), Goteborga (z 4 do 5 tygodniowo) i Kijowa (z 2 do 4 w tygodniu). Powrócą również loty do Barcelony (2 razy w tygodniu). Będzie to możliwe dzięki ulokowaniu w Porcie im. Lecha Wałęsy siódmej maszyny przewoźnika, prawdopodobnie Airbusa A320 z likwidowanej bazy w Poznaniu.

Polska to ważny partner Wizzaira, co podkreśla niemal na każdym kroku. Katowice są węzłem zapasowym linii, a lot inauguracyjny odbył się właśnie z Pyrzowic. Obecnie linia posiada w naszym kraju cztery bazy operacyjne i oferuje połączenia z Katowic, Gdańska, Szczecina, Warszawy, Szczytna, Poznania, Wrocławia i Lublina. Ze stolicy Pomorza możemy polecieć do 34 destynacji w 16 krajach.